НБУ тимчасово скасував тарифи на депозитарні послуги — PRAVO.UA НБУ тимчасово скасував тарифи на депозитарні послуги — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ тимчасово скасував тарифи на депозитарні послуги

НБУ тимчасово скасував тарифи на депозитарні послуги

  • 18.03.2022 18:02

Національний банк України тимчасово скасував тарифи на депозитарні послуги та послуги щодо обліку та обігу депозитних сертифікатів.

Це зроблено з метою сприяння ефективній роботі фінансової системи на період дії воєнного стану в Україні, а також враховуючи обмежену функціональність системи депозитарного обліку.

Закликаємо також учасників ринку підтримати цю ініціативу та мінімізувати власні тарифи для кінцевих інвесторів. Такий крок має, зокрема, позитивно вплинути на залучення додаткових коштів у військові облігації України, які щотижня розміщуються Міністерством фінансів України.

Так, на період дії воєнного стану Національний банк скасував нарахування плати за послуги депозитарію, депозитарної установи й послуги щодо обліку та обігу депозитних сертифікатів НБУ, зокрема плати за:

  • супроводження рахунку в цінних паперах та інформаційні операції (абонентської);
  • зберігання цінних паперів;
  • адміністративні депозитарні операції;
  • облікові депозитарні операції;
  • корпоративні операції;
  • надання послуг з обслуговування операцій із депозитними сертифікатами НБУ.

Також депозитарій Національного банку додав до переліку депозитарних операцій, які можуть здійснюватися в системі депозитарного обліку державних цінних паперів, операції, пов’язані із заставою державних цінних паперів, зміною та припиненням такої застави, а також зверненням стягнення на предмет застави.

Відповідні зміни ухвалено постановою правління Національного банку України від 17 березня 2022 року № 53 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 20”.

Про відновлення тарифів на депозитарні послуги та послуги щодо обліку та обігу депозитних сертифікатів буде повідомлено додатково.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA