«Мін’юст звернеться до суду щодо заборони певних політичних партій» — Валерія Коломієць — PRAVO.UA «Мін’юст звернеться до суду щодо заборони певних політичних партій» — Валерія Коломієць — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Мін’юст звернеться до суду щодо заборони певних політичних партій» — Валерія Коломієць

«Мін’юст звернеться до суду щодо заборони певних політичних партій» — Валерія Коломієць

  • 22.03.2022 16:58
Рубрика Новини

Рада національної безпеки та оборони зупинила на час воєнного стану в Україні діяльність низки політичних партій. На Мін’юст було покладено обов’язок реалізувати це рішення РНБО в установленому порядку.

«Єдиний законний спосіб це зробити – подати позови до суду з проханням заборони діяльності цих партій. Наприклад, щодо «Партії Шарія» ми це вже зробили. У зв’язку з тим, що необхідно було провести певні експертизи, інші процесуальні дії, справа наразі ще перебуває у суді. Та все ж ми сподіваємося на якнайшвидше рішення. Такі самі позови буде подано до суду щодо інших 10 партій. Ми будемо готові зробити це вже 22 березня», – повідомила заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Серед підстав для заборони 11 політичних партій – пропаганда війни, заклики до зміни конституційного ладу, загрози порушення суверенітету України, колабораціонізм.

«Список партій було складено на основі інформації, поданої, зокрема, правоохоронними органами. Якщо ж в органів досудового розслідування, наприклад СБУ чи прокуратури, будуть матеріали й щодо інших партій, список об’єднань, які підлягатимуть забороні, може збільшитися», – зазначила заступниця очільника українського Мін’юсту.

За її словами, до кримінальної відповідальності буде притягнуто людей, щодо яких вже порушено кримінальні провадження, або в діях яких будуть встановлені ознаки злочинних діянь, спрямованих на підрив суверенітету України. Якщо ж людина лише була прихильником тієї чи іншої партії, логічно, що юридичної відповідальності за це вона нести не буде.

Щодо російських полонених Валерія Коломієць зазначила, що залучати їх до роботи для відновлення України – цілком законно і це відповідає усім нормам, зокрема, міжнародного права. Якщо ж у певному переговорному процесі буде встановлена необхідність обміну полоненими, вони можуть бути використані і з цією метою так само.

«Відповідальність за вчинення воєнних злочинів має нести Російська Федерація. І тут важливо не забувати, що негуманне поводження з військовими полоненими так само порушує правила ведення війни. Саме тому для нас важливо, щоб права полонених були дотримані, щоб ці особи утримувались у належних умовах, і щоб їх доля у подальшому також вирішувалась у встановленому законом порядку», – наголосила заступниця міністра юстиції України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA