Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ — PRAVO.UA Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ

Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ

  • 12.05.2022 17:29

Сьогодні Рада суддів України визначила нову дату проведення ХІХ позачергового з’їзду суддів України. Суддівський форум призначено на 11-13 липня ц.р. у місті Києві. Зокрема, основним лейтмотивом проведення з’їзду є якнайшвидше відновлення роботи Вищої ради правосуддя, в якій сьогодні повноважні лише 4 члени.

Організацію проведення з’їзду суддів в умовах війни та перспективи відновити роботу ВРП найближчим часом «Юридичній практиці» прокоментував голова Ради суддів України Богдан Моніч.

— Пане Богдане, чим зумовлено рішення про проведення з’їзду суддів у нинішніх умовах?

— Нагальність проведення позачергового з’їзду суддів України очевидна. Вища рада правосуддя – це конституційний орган, який повинен працювати. Це викликано й тим, що Етична рада висловила позицію щодо чинних членів ВРП. І з’їзду суддів не доведеться долати негативні висновки відносно членів ВРП, обраних від суддівського корпусу. Нам необхідно заповнити 8 вакансій.

— Які фактори враховувалися під час обрання місця проведення з’їзду суддів?

— Місцем проведення з’їзду обрано будівлю Київського апеляційного суду. По-перше, до Києва є залізничне сполучення. По-друге, цей суд має окреме приміщення, яке може вмістити делегатів з’їзду та запрошених осіб. Крім того, вирішується питання безпеки, оскільки там наявний підземний паркінг. Його можна використати як укриття в разі повітряної тривоги.

— Чи буде необхідний кворум для роботи?

— Ми попередньо опрацьовували ці питання. Список делегатів верифіковано. В більшості випадків, особливо з регіонів, де немає активних бойових дій, делегати готові приїхати на з’їзд. Окрім того, багато суддів виїхали з окупованих територій.

На з’їзд суддів обрано 288 делегатів. Для кворуму необхідна присутність 2/3 від обраних делегатів. Тобто для початку роботи з’їзду мають зареєструватися 192 делегати. А для прийняття рішень необхідно 145 голосів за.

— Чи можна з’їзд суддів провести дистанційно?

— Такі ідеї висловлювалися. Але сьогодні лише проводяться консультації щодо такої можливості. Якщо буде розроблено законопроєкт, то Рада суддів України долучиться до його обговорення. Якщо буде прийнято відповідний закон, то будемо його виконувати. Тобто коригувати це питання ми зможемо.

— Обрання представників тільки від суддівського корпусу буде недостатньо для відновлення роботи ВРП. Яка ситуація в інших суб’єктів призначення членів ВРП?

— Загалом всі ідеї зараз на рівні консультацій.

Моє особисте бачення, що правила гри для всіх мають бути однаковими. Щоб згодом формування ВРП не було поставлено під сумнів.

Що стосується науковців, то в роботі їх з’їзду оголошено перерву. У них вже визначено кандидатів. Тому теоретично вони, як і судді, можуть визначити дату та місце проведення з’їзду.

Але згідно із законом вони мають зібратися і розглянути негативну рекомендацію Етичної ради.

Тож цілком реальною є можливість до 12 липня ц.р. відновити роботу Вищої ради правосуддя.

Представник прокуратури теж під час проведення консультацій вказував на можливість проведення конференції прокурорів.

Що стосується проведення з’їзду адвокатів України, то два тижні тому представники адвокатського корпусу вказували на неможливість його проведення. Але я не думаю, що їм потрібно втрачати квоту у Вищій раді правосуддя.

Сподіваюся, що наше рішення і наші дії спонукатимуть усіх суб’єктів формування ВРП прискоритись у цьому питанні.

(Бесіду вів Анатолій Гвоздецький,
«Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA