Як працюють в'язниці під час війни — дайджест Департаменту виконання покарань — PRAVO.UA Як працюють в'язниці під час війни — дайджест Департаменту виконання покарань — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як працюють в'язниці під час війни — дайджест Департаменту виконання покарань

Як працюють в’язниці під час війни — дайджест Департаменту виконання покарань

  • 23.03.2022 13:41

Міністерство юстиції оприлюднило звіт про те, як працюють в’язниці під час війни. Особливо ті, що на території окупації та в зоні бойових дій. Другий дайджест з цього приводу підготував Департамент з питань виконання кримінальних покарань.

Станом на 28 день війни понад 30 установ виконання покарань та слідчих ізоляторів перебувають у зоні бойових дій. Персонал установ виконання покарань несе службу в режимі особливих умов, знаходячи можливості одночасно із виконанням в’язничних завдань допомагати:
  • військовим адміністраціям,
  • правоохоронним органам,
  • силам безпеки та оборони.

Засуджені у переважній більшості розуміють виклики часу, з розумінням ставляться до тимчасових обмежень та добровільно долучаються до нових виробничих завдань.

Безпека установ та засуджених

Працівники підрозділів охорони та режиму:
  • забезпечують надійність інженерних засобів охорони,
  • дбають про сталу роботу обладнання охоронного призначення,
  • технічних засобів нагляду і контролю.

Щоденно перевіряють обладнання охоронного призначення та проводять невідкладні ремонтні роботи.

При сигналах тривоги та безпосередній загрозі персонал установ виконання покарань вживає заходів щодо зосередження засуджених та осіб, узятих під варту, у безпечному місці. Більшість укриттів додатково обладнуються засобами відпочинку, обігріву, ємностями для питної води.

В установах забезпечено світломаскування у нічний час доби із одночасним патрулюванням прилеглих територій, під час якого особлива увага звертається на так звані «мітки» та інші підозрілі предмети.

Сформовані воєнізовані формування Департаменту залучаються до завдань протидії збройній агресії у взаємодії з підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України.

Керівництво Департаменту отримує оперативну інформацію про дії персоналу у зоні бойових дій.  Активні дії персоналу у надзвичайних умовах будуть заохочені, а всі правопорушення та недотримання вимог безпеки аналізуються та отримають правову оцінку.

Звільнення, права в’язнів та евакуація

Актуальними у в’язничній системі стали заняття для засуджених:
  • щодо безпеки життя,
  • інформування про евакуаційні рейси для звільнених.
Для більш безпечного проходження блок-постів звільненими засудженими за рішенням департаменту до довідки про звільнення додається контактний телефон установи для можливого підтвердження такої інформації. Також налагоджена співпраця з громадськими об’єднаннями щодо:
  • супроводження звільнених,
  • надання їм необхідної логістичної інформації та
  • забезпечення тимчасового притулку у зоні бойових дій.
Хоча евакуація в’язниць не може бути здійснена системою виконання покарань самостійно і потребує організації взаємодії з підрозділами військово-цивільного управління, цей процес проводиться. Декілька установ виконання покарань із в’язнями уже евакуйовані. Департамент вживає усіх можливих заходів для переміщення установ у зоні бойових дій та утримує при цьому керованість та порядок в установах.

Отримання актуальної інформації та соціальна робота

Ключовим пріоритетом соціальної роботи із в’язнями стало об’єктивне інформування щодо:
  • оперативної обстановки в країні,
  • підтримка контактів із рідними, а також
  • доведення до засуджених умов та порядку можливого вступу до сил національного спротиву після звільнення з установ.

Керівництво установ докладає максимум зусиль для того, щоб навіть у військовий час засуджені мали змогу підтримувати зв’язки з родичами та отримувати актуальну інформацію від офіційних джерел.

Психологи проводять індивідуально-корекційну роботу із особами, які перебувають в негативних психічних станах внаслідок отримання психотравмуючої інформації про втрати у своїх містах, серед їхніх близьких та знайомих. Таким засудженим надається необхідна психологічна підтримка та необхідні заспокоюючі ліки. Для покращення психологічного та соціального клімату до установ запрошуються представники релігійних та громадських організацій.

В’язничне виробництво та гуманітарна допомога

Сьогодні майже всі установи виконання покарань впроваджують нові напрями виробничої діяльності для потреб оборони держави та цивільного населення.

При цьому в час загострення військового протистояння в’язнична система стикається із особливими проблемами матеріально-побутового та медичного забезпечення. Адже в такий період надзвичайно важко зберегти сталі ланцюжки постачання та закупівель. Також декілька установ виконання покарань постраждали від бойових дій.

Тому Мін’юст та Департамент вживають антикризових заходів із отримання міжнародної технічної допомоги для безперебійного функціонування в’язничної інфраструктури. Для отримання гуманітарної допомоги щодо продуктів харчування ліків та предметів першої потреби налагоджується скоординована співпраця із
  • міжнародними організаціями,
  • національними та місцевими благодійними,
  • релігійними організаціями та з
  • органами місцевої влади.
Для вирішення питань координації збору та розподілу гуманітарної допомоги в’язницям у ДКВС утворено гуманітарний штаб (електронна пошта: [email protected], контактний телефон: +380963892269). Під час воєнних дій штаб в цілодобовому режимі координує накопичення та доставку гуманітарної допомоги виправним колоніям та слідчим ізоляторам. Лише за цей період у виправні колонії та СІЗО, які перебувають в зоні бойових дій відправлено більше 32 тонн гуманітарної допомоги.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA