Дайджест ВРП за 14–18 лютого 2022 року — PRAVO.UA Дайджест ВРП за 14–18 лютого 2022 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест ВРП за 14–18 лютого 2022 року

Дайджест ВРП за 14–18 лютого 2022 року

  • 24.02.2022 09:52

Опубліковано дайджест ВРП за 14–18 лютого 2022 року.

1. ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення судді до Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

15 лютого 2022 року Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення Хлистуненко Ольги Володимирівни на посаду судді Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

2. ВРП звільнила у відставку 11 суддів

ВРП вирішила звільнити 11 суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Пономарьову Ольгу Михайлівну – з посади судді Донецького апеляційного суду;

Короїда Юрія Миколайовича – з посади судді Чернігівського апеляційного суду;

Бондаренка Сергія Івановича – з посади судді Черкаського апеляційного суду;

Шелест Інну Миколаївну – з посади судді Червонозаводського районного суду міста Харкова;

Єльцова Віктора Олександровича – з посади судді Черкаського апеляційного суду;

Будішевську Людмилу Олексіївну – з посади судді Південно-західного апеляційного господарського суду;

Бєляновського Володимира Віталійовича – з посади судді Південно-західного апеляційного господарського суду;

Головея Віктора Миколайовича – з посади судді Південно-західного апеляційно-господарського суду;

Мишкіну Марину Альбертівну – з посади судді Південно-західного апеляційно-господарського суду;

Міняйла Миколу Павловича – з посади судді Миколаївського апеляційного суду;

Цвіркуна Юрія Івановича – з посади судді Вищого адміністративного суду України.

3. ВРП відреагувала на повідомлення судді про втручання адвоката в його професійну діяльність

ВРП розглянула повідомлення судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Яковлєва О.С. про втручання адвоката Криворучко Л.С. у його діяльність під час здійснення правосуддя.

Так, зміст адвокатських запитів, процедура їх подання свідчать, що адвокат Криворучко Л.С. діяла всупереч правилам адвокатської етики, що негативно вплинуло на авторитет правосуддя. При цьому вбачається, що такі дії адвоката мають не одноразовий, а системний характер.

З огляду на це ВРП вирішила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва щодо перевірки відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях адвоката.

4. Розпочалася процедура відрядження суддів до Попаснянського районного суду Луганської області

ВРП відповідно до рішення від 15 лютого 2022 року № 134/0/15-22 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме 3 суддів до Попаснянського районного суду Луганської області.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП необхідні документи.

5. Вища рада правосуддя вжила заходів реагування на втручання у діяльність судді Соснівського районного суду міста Черкаси 

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Соснівського районного суду міста Черкаси Ольгою Кончиною з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Захисник повідомив суддю, що до нього звернувся невідомий громадянин та запропонував свою допомогу у вирішенні питання щодо закриття адміністративної справи, яка перебувала у її провадженні. Також обвинуваченому у цій справі надійшло повідомлення, у якому було зазначено, що оригінал постанови можна отримати після перерахування особі на рахунок певної грошової суми.

Суддя О.Кончина зазначає, що вказані дії є втручанням у здійснення нею правосуддя під час розгляду справи про адміністративне правопорушення,  тому вона надіслала до ВРП та до Генерального прокурора відповідні повідомлення з проханням вжити необхідних заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

6. ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора з метою перевірки обставин, повідомлених суддею Північного апеляційного господарського суду

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленні судді Північного апеляційного господарського суду Марини Барсук.

Суддя повідомила про інформацію, поширену у відеосюжетах та статтях деяких інформаційних ресурсів, переглядаючи яку глядачі або читачі можуть дійти висновку про заангажованість суддів Північного апеляційного господарського суду, які розглядають конкретну справу, та зв’язки всіх суддів, у тому числі Марини Барсук, з окремими фізичними особами, зацікавленими у певному вирішенні такої справи.

Як вказує М. Барсук, твердження про її зв’язок з певними особами, зацікавленими в результаті розгляду справи, необґрунтовані та не містять посилання на докази, на підставі яких можна було б дійти таких висновків.

7. ВРП вжила заходів реагування на втручання в діяльність судді Солом’янського районного суду міста Києва

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Солом’янського районного суду міста Києва Олександром Бурлакою, з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Суддя повідомив, що у його провадженні перебувала справа, у якій стороною є автор публікацій, зміст яких містить образливі вислови й нецензурні висловлювання на його адресу та адресу членів його сім’ї, а також звучить прямий заклик до здійснення насильства та фізичної розправи щодо нього як судді.

Суддя вважає, що висловлювання, які містяться в зазначених матеріалах, є грубим і відвертим проявом неповаги до суду та залякуванням, спробою схилити його як суддю до прийняття рішень на користь заявника.

8. Члени ВРП взяли участь у засіданні Комісії з питань правової реформи при Президентові України

Засідання присвячувалось обговоренню перебігу судової реформи та пошуку шляхів забезпечення інституційної безперервності функціонування конституційного органу суддівського врядування – Вищої ради правосуддя.

Як відомо, Законом № 1635-IX передбачено, що порядок та черговість оцінювання відповідності чинних членів та кандидатів у члени ВРП критеріям професійної етики та доброчесності визначаються Етичною радою з урахуванням можливості здійснення повноважень ВРП відповідно до Конституції України.

Водночас у цьому ж пункті йдеться про те, що Етична рада протягом шести місяців з дня затвердження її персонального складу одноразово здійснює оцінювання відповідності чинних членів ВРП.

Етична рада розпочала конкурс на 5 вакантних посад членів ВРП. Рішенням від 12 січня 2022 року визначені дати проведення співбесід, починаючи із 31 січня цього року. Втім, рішенням від 26 січня 2022 року дати проведення співбесід із кандидатами перенесені на пізнішій термін та розпочато оцінювання одночасно всіх 14 чинних членів ВРП (крім Голови Верховного Суду). Такі дії Етичної ради поставили під загрозу безперервність роботи ВРП, адже відсторонення хоча б одного члена робить Раду неповноважною.

Читайте також: КЦС ВС: належний відповідач у справі за позовом про визнання незаконним рішення органу опіки та піклування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA