Дайджест подій ВРП за 16 - 26 березня 2022 року — PRAVO.UA Дайджест подій ВРП за 16 - 26 березня 2022 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій ВРП за 16 - 26 березня 2022 року

Дайджест подій ВРП за 16 – 26 березня 2022 року

  • 28.03.2022 16:18

Канали зв’язку з ВРП

ВРП в умовах воєнного стану продовжує опрацьовувати вхідну кореспонденцію (у тому числі запити та звернення).

Враховуючи особливий режим роботи Вищої ради правосуддя, пропонуємо надсилати листи на офіційну електронну адресу ВРП [email protected]

Також з метою отримання оперативної інформації можна скористатися телефонною «гарячою лінією» ВРП за номером: 044 481-06-26.

 

Відвага колег із України у захисті верховенства права в Україні під час війни викликає захоплення, — Європейська асоціація суддів адміністративних судів

Європейська асоціація суддів адміністративних судів наголосила на важливості продовження роботи судів під час воєнних дій.

«Ми, члени правління Європейської асоціації суддів адміністративних судів, висловлюємо нашу повну солідарність з Україною та нашу глибоку повагу колегам з України, які захищають свою країну усіма можливими засобами», — йдеться у листі Президента Асоціації Едіса Зеллера, який надійшов на адресу ВРП.

Як вказано у листі, наразі вкрай важливо зберегти функціонування судів та відправлення правосуддя в Україні з метою задоволення невідкладних звернень громадян  про допомогу у випадках порушення фундаментальних прав людини.

Асоціація наголошує, що відправлення правосуддя, яке кожному гарантує право на справедливий суд, демонструє у цих надзвичайно складних мовах функціонування України як демократичної держави.

 

Частина повноважень ВРП законом тимчасово передані іншим органам у системі правосуддя

22 березня 2022 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою України 15 березня 2022 року Закон України «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя» № 2128-ІХ.

Законом установлено, що тимчасово, в період дії надзвичайного чи воєнного стану та протягом 30 днів після дня його скасування (припинення) і за умови відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя, Голова Верховного Суду або особа, яка виконує повноваження Голови Верховного Суду, здійснює деякі з повноважень ВРП. Частину функцій передано Державній судовій адміністрації України.

Детальніше тут.

 

У єдності та взаємній відповідальності наша сила

Колектив ВРП разом з мільйонами українців патріотів з першого дня вторгнення московських загарбників допомагає нашій державі перемогти у війні за майбутнє Європи.

Кому саме?

  • військовим частинам Збройних сил України;
  • бійцям територіальної оборони;
  • добровольцям;
  • тимчасово переміщеним із зони бойових дій громадянам;
  • людям похилого віку, хворим.

Чим саме?

  • переказом власних коштів;
  • перемовинами про гуманітарну допомогу із суддівською спільнотою інших країн та організацією її отримання;
  • участю у зведенні барикад та облаштуванні блокпостів;
  • організацією, збором та доставкою рацій, телефонів, медикаментів, продуктів харчування, карематів, спальних мішків, теплого одягу, ковдр, матраців, засобів гігієни;
  • донорством, допомогою харчами та ліками немічним;
  • передачею власного транспорту на оперативні потреби;
  • приготуванням їжі для захисників на блокпостах та її доставка;
  • плетінням маскувальних сіток, пошиттям всього необхідного для нашої армії;
  • активною участю у діях інтернет-війська;
  • наданням прихистку сім’ям, яких окупант лишив без житла, чи які вимушені були покинути свої домівки, розміщенням їх у інших областях України та за кордоном;
  • організацією та забезпеченням евакуації з гарячих точок у інші області та за кордон.

 

Україна — приклад незламної боротьби за свободу і демократію

Ми пережили місяць героїчних днів і ночей у боротьбі з терористичним путінським режимом. Світ з часів Другої світової війни не стикався з такою вбивчою ідеологією та не бачив такої масштабної нелюдської жорстокості.

Завдяки самопожертві та мужності наших воїнів та солідарності всіх українців провалено план путіна за лічені дні захопити Київ й змінити керівництво нашої держави на маріонетку.

Ми вдячні за допомогу кожній країні. Однак наголошуємо на потребі рішучіших та масштабніших дій міжнародних партнерів, здатних захистити мирні міста, зупинити війну, повернути територіальну цілісність України, покарати путінських військових злочинців та відшкодувати всі завдані агресором збитки.

 

Запровадження нових правил авторозподілу судових справ відтерміновується до 1 червня 2022 року

Рішенням Голови Верховного Суду до 1 червня 2022 року відтерміновано набрання чинності змінами до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

ВРП затвердила Зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС. Положення було доповнено розділом IV «Особливості автоматизованого розподілу судових справ», який встановлює правила розподілу судових справ між суддями, повноваження зборів суддів щодо здійснення автоматизованого розподілу тощо.

Зміни мали набрати чинності з 15 березня 2022 року. Однак під час воєнного стану, запровадженого в Україні 24 лютого 2022 року через збройну агресію росії, судам доводиться працювати у складних умовах. Часто відсутня можливості скликати збори суддів для затвердження в суді особливостей авторозподілу справ. Тож запровадження нових правил авторозподілу відтерміновано до 1 червня 2022 року.

Повноваження ухвалювати зазначені рішення у Голови Верховного Суду з’явилися 22 березня 2022 року після набрання чинності Законом України № 2128-IX.

 

Необхідно негайно ініціювати виключення російської федерації зі складу ООН та  ОБСЄ, — звернення ВРП

Вища рада правосуддя звернулася до Верховного комісара Організації об’єднаних націй з прав людини Мішель Бачелет та до Директора Бюро з демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі Маттео Мекаччі з проханням негайно ініціювати питання про виключення російської федерації зі складу ООН і ОБСЄ.

Відповідні листи за підписом в.о. Голови ВРП Віктора Грищука направлені до вказаних організацій.

Рада наголошує, що агресивна загарбницька поведінка росії не сумісна з принципами та цінностями міжнародних організацій, які керуються правом та націлені на збереження миру у світі.

«Ми звертаємося до Управління Верховного комісара ООН та до БДІПЛ ОБСЄ: негайно ініціювати питання про виключення російської федерації зі складу ОБСЄ! Вважаємо, що рішення щодо виключення рф матиме позитивний характер, оскільки країна-агресор, яка не поділяє демократичні європейські цінності та не дотримується норм міжнародного права, не може бути членом ООН  та ОБСЄ», — наголосили у Вищій раді правосуддя.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA